Pergola Tente Sistemleri

Pergola Tente Sistemleri

Pergola tente sistemleri, özellikle atıl durumdaki dış mekanların çok daha kullanışlı hale getirilmesini sağlayan, otomatik açılıp kapanmasıyla pratiklik sunan sistemler olarak öne çıkıyor. Pergola tente sistemleri fonksiyonel kullanımı ve avantajları ile günümüzde birçok işletme tarafından da yaygın olarak tercih ediliyor. Dış mekanlarda güneş, yağmur ve diğer hava koşullarına karşı alanların korunmasını sağlayan ve son teknoloji uygulamalar ile otomatik hale gelmesiyle dikkat çeken bu sistemlerin kafe ve restoranlarda sık tercih edildiği görülmektedir.

Pergola tente sistemleri, dış mekanların güneş, yağmur ve rüzgar gibi olumsuz pek çok hava olayından korunmasını ve açık havada daha fazla vakit geçirilmesini sağlayan sistemler olarak tanımlanıyor. Açık alanların üzerinin otomatik şekilde açılır kapanır hale getirilmesi de fonksiyonel bir kullanım sunmaktadır. Pergola tente hemen hemen tüm açık alanlarda tercih edilebiliyor. 

Estetik açıdan sıradan tente tasarımlarına göre daha modern ve dekoratif olan pergola tenteler, bu yönüyle hem işlevsel hem de son derece estetik ürünlerdir. Manuel veya otomatik olarak da uygulanabilir. 

Pergola tentelerin gündelik hayatta kullanım alanları oldukça geniştir. Tüm dış mekanlarda rahatlıkla tercih edilebilir. Günümüzde yaygın olarak kafe ve restoran gibi çeşitli işletmelerin dış mekanlarını kullanışlı hale getirmek için tercih ettikleri görülmektedir. 

Pergola tente sistemlerinin başlıca kullanım alanları ise kısaca şunlardır:

  • Teraslar,
  • Bahçeler,
  • Restoranlar,
  • Kafeler,
  • Diğer ev ve işyeri alanları vb. 

Pergola tente sistemleri sayesinde açık havada daha fazla zaman geçirilebilir. Olumsuz hava koşullarından kendinizi ya da müşterilerinizi koruyarak hem açık alanda oturabilir hem de olumsuz koşullardan korunabilirsiniz. 

Dış mekanların işlevsel hale getirilmesini sağlamak için kullanılan pergola tentelerin birçok avantajı bulunuyor. Özellikle kafe ve restoran gibi işletmelerde müşteri memnuniyetinin sağlanması ve daha fazla açık alanda oturma alanı oluşturulması açısından avantajlıdır. 

Pergole sistemleri ile üzerini kapatabileceğiniz alanların öne çıkan başlıca avantajları ise şunlardır:

  • Dış mekanlar daha kullanışlı hale getirilir. 
  • Açık havada daha fazla vakit geçirilmesini sağlar. 
  • Otomatik açma kapama sistemiyle pratik bir kullanım sunar. 
  • Olumsuz hava koşullarına karşı dış mekanları korur. 
  • Daha fazla konfor alanı oluşturur vb. 

Gelişen teknoloji sayesinde günümüzde pergola tente sistemlerinde de birçok alternatif seçenek ve her ihtiyaca yönelik çözümler sağlanmaktadır. 

Pergola tente sistemlerinin özelliklerine göre farklı maliyetler hesaplanmaktadır. Otomatik pergole fiyatları ile manuel sistemler arasında fiyat farkları ortaya çıkabilir. Metrekaresine, sistem özelliklerine ve işçiliğe göre değişecek fiyat hesaplamaları kapsamında ortalama 40 bin TL’den 100 bin TL’ye kadar oldukça geniş bir fiyat skalası mevcuttur. Pergola tente sistemleri uygun maliyeti ve avantaları ile sık tercih edilen tente sistemleri arasında gösterilmektedir. 

garanti belgesi

GARANTİ SÜRESİ

Tüm malzemeler 2 yıl garanti kapsamındadır.

vida

BAĞLANTI APARATLARI

Paslanmaz inox vidalar, paslanmaz lama ve pimler kullanılmaktadır.

hareket motoru

HAREKET MOTORU

Kullanılacak olan motor dakikada 11 devir yapabilecek,IP 44 koruma sınıfında 868,3 MHz frekans da çalışacaktır.

taşıyıcı profil

TAŞIYICI RAY PROFİL

Sistemde 150mm x 80 mm x 3 mm kesitte kalın seri 8 odacıklı çift yan kanallı özel alüminyum ray profili kullanılarak 10 metre ye kadar açılım sağlanır.

aydinlatma

AYDINLATMA

Sistem üzerinde özel plastik kasalı power led ışıklandırma kullanılacaktır.Işık rengi minimum 360 lümen ışığa sahip olacaktır.

yagmur

YAĞMUR DERE İNİŞLERİ VE SU OLUĞU

Profil iç kısımda kalan dere üzerinden gelen suyu delikten ön dikey profile aktararak suyun tahliyesini gerçekleştirmektedir.

Pergola Tente Proje Görselleri

Whatsapp