Mafsallı Tente Sistemleri

Mafsallı Tente Sistemleri

Güneş ve diğer dış etkenlere karşı koruma sağlamak için yaygın olarak tercih edilen gölgelik sistemleri arasında mafsallı tente sistemleri ilk sırada yer almaktadır. Hareketli bir tente çeşidi olan mafsallı tenteler, özel bağlantı sistemleri ile oldukça kullanışlıdır. Farklı açılardan kolayca açılır kapanır olması ve işlevsel özellikleri sayesinde günümüzde hayatın birçok alanında mafsallı tente kullanımlarında rastlanmaktadır. Genelde dayanıklı tente kumaşları ile üretilen bu sistemler, su itici özelliklerine de sahiptir.

Mafsallı tente, güneş ışınlarından, yağmurdan ve diğer olumsuz hava koşullarından korunmak amacıyla üretilen tente sistemleridir. Yaygın olarak dış alanlarda kullanılan bu tente sistemleri, mafsal fonksiyonları ile rahatça açılıp kapanabilen özelliklere sahiptir. 

Mafsal bağlantıları, özel tasarlanmış yapısı ile farklı açılardan ayarlanma imkanı sağlar. Kaliteli tente kumaşları ile su itici özellikler ve UV ışınlarına karşı dayanıklılık gibi özellikler de sağlar. Kolayca açma ve kapama özelliği ise kullanım avantajları sunar. Mafsallı tente modelleri kendi içinde ürün özelliklerine göre sınıflandırılabilir. 

Klasik tente modelleri olan mafsallı tenteler genelde 3 metre ön ve 6 metre yanlara doğru açılır. Ancak bu ölçüler ürün özelinde ve kullanım alanlarında göre değişebilir. İhtiyaca uygun şekilde üretilecek mafsallı tenteler daha kısa veya daha uzun olabilir. Tamamen kullanım alanlarında göre mafsallı tentelerin kullanım ölçüleri belirlenebilir. 

Mafsallı tenteler, bir duvar ya da direğe monte edilebilir. İhtiyaca göre açılır kapanır özellikleri olması da mafsallı tente sistemlerinin tercih edilmesinde önemli bir etkendir. Genelde dükkan önlerinde de görmeye alışık olduğumuz tente modelleri arasında yer almaktadır. 

Mafsallı tenteler hayatın birçok alanında kullanmak mümkündür. Genelde işletmeler dükkanlarının önlerini ve vitrinlerini yağışlara ve güneş ışığına karşı korumak için bu tente tür tenteleri tercih etmektedir. Öte yandan teraslarda da mafsallı tentelerin sık tercih edildiği görülmektedir. 

Mafsallı tentelerin kullanım alanları geçmişten günümüze kadar oldukça geniştir. Elle açılır tente fiyatları aynı zamanda uygun maliyetlere de sahip olması sayesinde günümüzde de mafsallı tente modellerinin yaygın kullanımında etkili olmuştur.  

Mafsallı tentelerin özelliklerine ve kullanım alanlarına göre maliyetleri de farklılık göstermektedir. Bu kapsamda ortalama bir fiyat bilgisi vermek de zordur. Genel hatlarıyla ortalama bir mafsallı tente fiyatları 2.200 – 2.500 TL aralığında başlangıç fiyatlarına sahiptir. Bu fiyatlardan daha düşük veya daha fazla fiyatlar da görülebilir. 

Tente tercihlerinde hangi sistemin tercih edildiği ve ölçüleri gibi etkenler tente fiyatlarının farklılık göstermesine neden olmaktadır. Mafsallı tente sistemleri maliyet açısından da en uygun tente çeşitleri arasında yer alması nedeniyle sık tercih edilmektedir. Hem işlevsellikleri hem de uygun fiyatları dikkat çekmektedir. 

garanti belgesi

GARANTİ SÜRESİ

Tüm malzemeler 2 yıl garanti kapsamındadır.

vida

BAĞLANTI APARATLARI

Paslanmaz inox vidalar, paslanmaz lama ve pimler kullanılmaktadır.

hareket motoru

HAREKET MOTORU

Kullanılacak olan motor dakikada 11 devir yapabilecek,IP 44 koruma sınıfında 868,3 MHz frekans da çalışacaktır.

taşıyıcı profil

TAŞIYICI RAY PROFİL

Sistemde 150mm x 80 mm x 3 mm kesitte kalın seri 8 odacıklı çift yan kanallı özel alüminyum ray profili kullanılarak 10 metre ye kadar açılım sağlanır.

aydinlatma

AYDINLATMA

Sistem üzerinde özel plastik kasalı power led ışıklandırma kullanılacaktır.Işık rengi minimum 360 lümen ışığa sahip olacaktır.

yagmur

YAĞMUR DERE İNİŞLERİ VE SU OLUĞU

Profil iç kısımda kalan dere üzerinden gelen suyu delikten ön dikey profile aktararak suyun tahliyesini gerçekleştirmektedir.

Mafsallı Tente Proje Görselleri

Whatsapp