Otomatik Tente Sistemleri

Otomatik Tente Sistemleri

Otomatik tente sistemleri teknolojilerinde yaşanan gelişmeler dış mekanların işlevselliğini artırmada birçok avantaj sağlıyor. Otomatik tente sistemleri ise özellikle manuel tente sistemlerine göre daha pratik kullanımıyla günümüzde sık tercih ediliyor. 

Otomatik sistemler ile açma ve kapama işlemlerinde yoğun efor sarf etmek zorunda kalmadan anında dış mekanların üzeri tek donuşla kapatılabilmektedir. 

Otomatik tente sistemleri, açık alanların olumsuz hava koşullarına (güneş, yağmur, kar vb.) karşı korunmasını sağlamak amacıyla kullanılan tente sistemleri olarak ifade edilir. Sahip olduğu otomatik açma kapama sistemi nedeniyle bu ismi almıştır. Kullanım alanlarının işlevselliğini artırması ve kullanıcılara konfor sağlaması da yaygın olarak tercih edilmesini sağlamaktadır. 

Otomatik tente sistemleri denince akla ilk olarak pergola tenteler gelmektedir. İhtiyaca ve kullanım alanlarına göre bu tür otomatik tente sistemleri tercih edilebilir. Tente modelleri arasında günümüzde otomatik seçeneklere sahip birçok ürün bulunuyor. Bu ürünleri tercih ederken birçok detaya dikkat edilmesi gerekecektir.  

Otomatik tente sistemlerinin gündelik hayatta geniş bir kullanım alanına rastlanmaktadır. Hemen hemen tüm dış mekanlarda kullanılabilir. Sadece iş yerlerinde değil, aynı zamanda evlerde ve teraslarda da bu tür sistemlerin kullanıldığı görülmektedir. 

Açık alanların daha konforlu hale getirilmesini sağlamasıyla otomatik tente sistemleri şu alanlarda sıklıkla kullanılır:

  • Evlerin terasları ve bahçelerinde,
  • Kafe ve restoranların açık alanlarında,
  • Otellerde,
  • Eğlence ve spor alanlarında,
  • İş merkezlerinde vb. 

Otomatik tente sistemlerinin yaygın olarak kullanımına rastlanan yerler arasında ilk sırada kafe ve restoranların açık alanları yer almaktadır. 

Tente sistemleri, bilindiği üzere açık alanlarda olumsuz hava koşullarına karşın ortamın daha korunaklı ve yarı açık hale getirilmesini sağlayan sistemlerdir. Özellikle yaz kış dış mekanlarını da aktif olarak kullanmak isteyen işletmeler için otomatik tente sistemleri oldukça faydalıdır. Pergole sistemleri bu kapsamda en sık öne çıkan modeller arasında yer almaktadır. 

Yağmur, kar, rüzgar, güneş ve diğer tüm olumsuz hava koşullarından korunmayı sağlayarak dış mekanların atıl halde durmasının önüne geçebilirsiniz. Tente sistemleri daha pek çok önemli işlevsel özelliklerle kullanılabilmektedir. 

Otomatik tente sistemlerinin fiyatları birçok etkene göre değişmektedir. Tercih edilecek modellere ve tente ölçüleri, özelliklerine göre de maliyetler farklılık göstermektedir. Otomatik pergole fiyatları ile diğer tente sistemleri ise teknik özelliklerine göre değişmektedir. 

Otomatik pergola tente m2 fiyatları ortalama 3550 TL + KDV şeklinde hesaplansa da firmalara ve ürün detaylarına göre fiyatlar değişmektedir. Otomatik tente sistemleri uygun maliyetleri ve kullanışlılık özellikleriyle günümüzde hayatın birçok alanında kullanılan sistemler olmayı başarmıştır. 

garanti belgesi

GARANTİ SÜRESİ

Tüm malzemeler 2 yıl garanti kapsamındadır.

vida

BAĞLANTI APARATLARI

Paslanmaz inox vidalar, paslanmaz lama ve pimler kullanılmaktadır.

hareket motoru

HAREKET MOTORU

Kullanılacak olan motor dakikada 11 devir yapabilecek,IP 44 koruma sınıfında 868,3 MHz frekans da çalışacaktır.

taşıyıcı profil

TAŞIYICI RAY PROFİL

Sistemde 150mm x 80 mm x 3 mm kesitte kalın seri 8 odacıklı çift yan kanallı özel alüminyum ray profili kullanılarak 10 metre ye kadar açılım sağlanır.

aydinlatma

AYDINLATMA

Sistem üzerinde özel plastik kasalı power led ışıklandırma kullanılacaktır.Işık rengi minimum 360 lümen ışığa sahip olacaktır.

yagmur

YAĞMUR DERE İNİŞLERİ VE SU OLUĞU

Profil iç kısımda kalan dere üzerinden gelen suyu delikten ön dikey profile aktararak suyun tahliyesini gerçekleştirmektedir.

Otomatik Tente Proje Görselleri

Whatsapp